Mesto Pezinok vo štvrtok 18. 7. 2024 hostilo vzácnu návštevu. Svojou prítomnosťou nás poctila Ms. Apoorva Srivastava – veľvyslankyňa Indie na Slovensku. Vzácneho hosťa najskôr v priestoroch budovy mestského úradu privítal primátor mesta Pezinok Roman Mács, s ktorým si potom spoločne pozreli expozície Mestského múzea v Pezinku a Malokarpatského múzea v Pezinku. Jej excelenciu históriou Pezinka a Malokatpatska previedla riaditeľka Mestského múzea Petra Pospechová a Karolína Juríková z Malokarpatského múzea.
Primátor mesta Roman Mács ocenil budovanie vzťahov medzi mestom Pezinok a indickou ambasádou. „Od svojho nástupu do vedenia mesta robím všetko preto, aby sme budovali čo najlepšie vzťahy nielen v regióne Malokarpatska a nielen s našimi partnerskými mestami. Z môjho pohľadu predstavuje India pre Pezinok obrovské množstvo príležitostí, či už v oblasti kultúry, športu, ale aj v hospodárskej a ekonomickej oblasti,“ povedal primátor Mács. Spolu s pani ambasádorkou prediskutovali možnosti zapojenia jednej z indických kultúrnych inštitúcií do kultúrneho diania v Pezinku, ktorý patrí medzi hlavné mestá kultúrneho diania nielen na západnom Slovensku. „Možností je veľa a som presvedčený, že spolu vybudujeme niečo veľmi pekné a fungujúce,“ doplnil primátor.
Apoorva Srivastava a Roman Mács vyjadrili prianie, aby sa vzťahy medzi Indiou a mestom Pezinok rozvíjali a dohodli sa na možnosti pravidelných konzultácií.