Dokazuje to aj ďalšia výstava „nech sa páči, sadnite si“ v podaní súčasných i bývalých žiakov a žiačok ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku, ktoré vznikali v priebehu rokov pod odborným pedagogickým vedením Danice Tykovej. Vernisáž a uvedenie diel pred širokú pezinskú verejnosť sa konalo štvrtok 13. júna 2024.
Témou aktuálnej výstavy je stolička, jeden z motívov tzv. zberných projektov. Projektov, ktoré spočívajú v recyklovaní konkrétneho námetu v priebehu rokov. Vďaka tomu sa na výstave stretli práce, ktoré vytvorili deti pred štvrťstoročím i s úplnými novinkami.
Vernisáže sa zúčastnil aj primátor mesta Pezinok Roman Mács: „Je to pre mňa neuveriteľný návrat do minulosti a zachovanie si akéhosi vedomia spoločenstva, ktoré žije v Pezinku,“ uviedol. Primátor Mács zároveň vyzdvihol prácu pedagogičky ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku Danice Tykovej, ktorej sa podarilo v priebehu 25 rokov pozbierať a vybrať tie najoriginálnejšie diela, ktoré spája jeden ústredný motív – stolička.
Takáto spolupráca základnej umeleckej školy a múzea prináša pre mladé nádejné talenty nesporne množstvo benefitov. Žiaci majú možnosť prezentovať svoju tvorbu pred verejnosťou, od ktorej získavajú spätnú väzbu na svoje diela. Je tiež skvelou propagáciou školy a prepojenie základnej umeleckej školy a múzea podporuje komunitné dianie v našom meste.
Výstava potrvá do 6. septembra 2024. Touto cestou vás na ňu zároveň srdečne pozývame.